breaking news

Turunç – Marmaris/Muğla

Ekim 15th, 2012 | by ozkan

Ege ile Akdeniz kucaklaştığında ortaya çıkabilecek ne kadar güzellik varsa hepsini barındıran bir yerdir Turunç. Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir belde olan Turunç, Türkiye’nin güneybatı ucundaki Bozburun Yarımadası’nın kuzey doğusunda bulunuyor.

Yer tarifinden kafamız karıştı diyenler için, Marmaris’e 20 km, Dalaman Havaalanına 120 km mesafede. İzmir’e uzaklığı da yaklaşık 285 km diyebiliriz.

Otobüsle gitmek isteyenler Marmaris’e kadar ulaşsalar yeterli. Marmaris’ten ve İçmeler ’den sürekli ulaşım mevcut.

Turunç, eşsiz Marmaris güzelliğinin keşfedilmesinden sonra, yani 90’lı yıllardan sonra kendini göstermeye başlamıştır.

Çok güzel bir havası ve denizi olduğunu söylemek gerekiyor. Yılın en soğuk zamanlarında termometre 15 derecenin hiç altına inmezken deniz suyu sıcaklığı da aynı derecelerde oluyor. Yazın bunalırız diye de korkmayın. Batıdaki tepelerden esen rüzgâr en sıcak günler de bile sıcaktan bunalmanızı önlemekte.

Yılın 7 ayı denize girilebilen başka neresi vardır acaba diye sorsak, bilmem kaç tane yer sayılabilir. Hemen her gelir seviyesine uygun konaklama bulmak mümkün. Pansiyondan tutun çok lüks otellere kadar geniş bir yelpaze mevcut.

Marmaris’ten yola çıkılan tekne turlarının birçoğu mutlaka bu tarafa uğruyor. Turunç Koyundan biraz açıldığınızda karşınıza bir sürü adacıklar da çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir