breaking news

Türkiye’deki tatil cennetleri

Mayıs 24th, 2013 | by Tatil Kutusu
Türkiye’deki tatil cennetleri
Blog
1

Türkiye’deki tatil cennetleriTürkiye’deki tatil cennetlerini saymaya kalksak, sanırım kelimeler yetmez. Ülkemiz özellikle bulunduğu konum itibariyle, çok farklı doğal güzelliklere sahiptir.
Dünyanın 7 harikasından biri olan Pamukkale Travertenleri, sahip olduğu yapısıyla eşi benzeri bulunmayan bir doğal güzelliktir. Denizli merkeze yaklaşık 15 km uzaklıkta olan Pamukkale, yaz kış, yerli yabancı çok sayıda turisti ağırlamaktadır.Bembeyaz yapısıyla, buzulları andıran yapısıyla ve üzerinden devamlı suların akmasıyla, tatil cennetleri denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olmaktadır.

Bodrum, yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği tatil merkezlerinden biridir. Birçok ünlü isim, tatil için tercihlerini Bodrum’dan yana kullanmaktadır. Masmavi denizi, kirletilmemiş mimarisi ve özelliklede renkli gece hayatına sahne olması, tercih edilmesinde çok önemli rol oynamaktadır.


Çeşme,
İzmir ilinin gözdesi konumundadır. Yaz tatillerini deniz kıyısında bir kentte geçirmek isteyenler, Çeşme’yi özellikle tercih etmektedir. İzmir merkeze yaklaşık 60 km uzaklıkta olması bile, yoğun turist akımını yavaşlatmamaktadır.


Antalya
ise başta Rus turistler olmak üzere, özellikle yabancı turistlerin ilgisini çeken şehirlerin başındadır. Havası, konumu ve sahip olduğu mekanlar ile, Türkiye genelinde en fazla yabancı turistin ziyaret ettiği şehirlerin başında gelmektedir.


Yazımızın başında da dediğimiz gibi, Türkiye özellikle doğal güzellikleriyle en fazla turist çeken ülkelerin başında gelmektedir. Türkiye’de yaşanan olumsuzlukların hiçbiri, turistlerin ülkemizi ziyaret etmesini engellemiyor. Yaz aşklarının oldukça meşhur olduğu ülkemizde, gelen turistlerin bir kısmı yaz mevsiminde tanıştığı Türk erkekleriyle evlilik yapmaktadır.

One Comment

  1. Pingback: Bodrum Şehir Rehberi | Havalimanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir