breaking news

Türkiye’de Popüler Tatil Yerleri

Türkiye’de Popüler Tatil Yerleri

Mart 9th, 2016
Turistik Yerler

Her köşesinde ayrı bir güzellik bulunan Türkiye’de, gezilecek yerler nereler ? En çok tercih edilen tatil beldeleri hangileri ? Gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız kısa tanıtım sayesinde sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Yaz turizmi, kış turizmi, kültür-tarih turizmi ve doğa turizmi başta olmak üzere ülkemizde çok çeşitli turizm alternatifleri bulunmaktadır. Bu tatil kategorilerinin her birince, yerli ve yabancı binlerce turist tarafından ziyaret edilen bölgeler bulunmaktadır. Örneğin kış turizmi konusunda Erciyes Kayak Merkezi ve Uludağ Kayak Merkezi, dünya çapında üne kavuşmuş plajlardır. Türkiye Kayak Merkezleri, ülkemizin her coğrafi bölgesinde bulunmaktadır. Dünya çapında üne kavuşmuş bu kayak merkezlerinde son derece teknolojik ve bakımlı kayak pistleri bulunmaktadır. Kış turizmi dışında tarih turizmi konusunda da Türkiye’de çok fazla seçenek bulunmaktadır. Tarih boyunca ilk çağ uygarlıklarından başlayarak; Hititler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar gibi büyük devletlerin hakimiyet sürdüğü Anadolu’da tarihsel değer taşıyan onlarca yapı bulunmaktadır. Kiliselerden medreselere kadar farklı dönem ve kültürleri anlatan bu yapıların çoğu, günümüzde kadar sağlam bir şekilde ulaşmıştır. Doğa turizmi konusunda ise Karadeniz ve Ege sahilleri başta olmak yeşille mavinin buluştuğu eşsiz güzellikler, Türkiye’nin bir çok gizli cenneti arasındadır. Ege’nin koylarındaki güzellikler, Karadeniz’in gökyüzüyle buluşan yaylalarındaki güzelliklerle beraber Türkiye doğa turizminin en plana çıkanları arasındadır.

Yukarıda genel olarak saydığımız yerler, Türkiye’nin başlıca tatil rehberi kategorilerini oluşturmaktadır. Gezilecek yerler açısından bolca seçeneğin bulunduğu Türkiye’de keyifli bir tatil geçirmek için sadece gideceğiniz yeri seçmeniz yeterlidir. Gideceğiniz yeri seçmek için internette yer alan tatil rehberi sitelerinden yararlanabilirsiniz. Tatil Ana sitesi gibi pek çok tatil sitesi, bu konuda kullanıcılara ücretsiz hizmet sunmaktadır. Tatilana.com sitesi, size bu siteler içerisinde tavsiye edebileceğiz adrestir. Bu sitede yer alan yüzlerce tatil yazısı; kullanıcılara somut ve güncel bilgiler eşliğinde tanıtımlar yapmaktadır. Bu tanıtımlar sayesinde tatiliniz öncesinde gerekli bilgileri alarak, daha sağlıklı bir planlama yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir