breaking news

Saklıkent

Aralık 9th, 2012 | by ozkan

Türkiye’nin her yerinde bulunan doğa harikalarından bir diğeri de Saklıkent’tir. Mutlaka görülmesi gereken bu harika yerin derinliklerine kadar ilerleyebilme şansınız var. İlk giriş kısmında su üzerinde bulunan çay içme ve yemek masalarının ardından tahta köprülerle Saklıkent’in derinliklerine ineceksiniz. Sonrasında ise direk su ile temas halinde kanyon içerisinde yürümeye devam edeceksiniz. Milli Park olan Saklıkent Fethiye ile Kaş arasında yer almaktadır.

Bu eşsiz doğa mucizesi içinde kayalıkların arasından çıkan ağaçlar, kimi zaman bilek hizanıza gelen su derinliği bazı bölgelerde omuz hizanıza gelmektedir. Bu eğlenceli yolculuk 15 km uzunluğundadır. Soğuk akan su için kaymamak adına yapabileceğiniz en iyi şey lastik ayakkabılar giymektir. Şiddetli akıntının durulduğu yerlerde ise çamur göletleri bulunmaktadır. Cildinize iyi gelecek ve bakım yapacak olan bu çamura her yerinizi buladıktan sonra suyun derin olan kısmında çamurdan arınabilirsiniz.

Ayrıca Saklıkent Kanyonu Tlos antik kentine oldukça yakın mesafededir. Günlük gezinize mutlaka eklemeniz gereken yerlerden biri olan Saklıkent Milli Parkı iç ve dış turizmde yaz aylarında oldukça kalabalıktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir