breaking news

Peri Bacaları

Ocak 6th, 2013 | by ozkan
Peri Bacaları
Nevşehir
0

peri-bacalariPeri Bacaları, Nevşehir’in Kapadokya bölgesinde bulunan yılda binlerce yabancı ve yerli turistleri ağırlayan eşsiz ve görülmesi gereken doğal oluşumlardır. Oluşumu milyonlarca yıl sürmüştür. Çevre yanardağların püskürttüğü kül gibi yumuşak maddelerin yer yüzeyini kapladıktan sonra yıllar içerisinde rüzgar, yağmur gibi dış etkenlerle aşınması sonucu meydana gelen peri bacaları kesinlikle görülmeye değerdir.

Dünyaca ünlü olan peri bacaları, yabancı ülkelerde “uzaylıların ülkesi”, “masal diyarı” olarak tanımlanır. Haklıdırlar ki peri bacaları gezisinin ilerleyen vakitlerinde insan kendisini tamamen alışılmışın dışında bir diyarda hissedip maceraya kendisini iyice kaptırır. Gezi yürüyerek yapılacağı gibi bisikletle de muhteşem turlar oluşturabilirsiniz. Bir de fotoğrafçılığa merakınız var ise baktığınız her şeyin her oluşumun fotoğrafını çekmek isteyeceksiniz. Eski insanların kayaları oyarak dağların içerisine yaptıkları gizemli ve bir o kadar da muhteşem evler sizleri fantastik bir filmin içerisindeymişsiniz gibi hissettirecek. Peri bacalarını yalnızca yerden değil balonlar ile yukarıdan seyretme şansınız da var. Bu doğa harikası güzelliği metrelerce yukarıdan seyrederken hem unutulmaz anılarınız olacak hem de balonla uçma tecrübesi yaşayacaksınız. Nevşehir’e kadar gitmişken Nevşehir şarabının da tadına bakmamak olmaz.

Türkiye’nin hatta dünyanın yegane doğa harikasını görmek, gezmek sizlere yıllarca unutamayacağınız anılar yaşatacak ve en kısa zamanda kendinizi tekrar Peri bacalarında bulacaksınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir