breaking news

Manavgat Şelalesi

Aralık 10th, 2012 | by ozkan

Türkiye’nin en çok görülmesi gereken doğa harikalarından biri olan Manavgat şelalesi Akdeniz Bölgesi’nin incilerinden biri olarak görülmektedir. Manavgat Nehri üzerinde yer alan şelale Dünyaca üne sahiptir. Irmak sularının 3 hatta 4 metre yüksekten düşmesi sonucu meydana gelen şelalenin önemi yüksek bir debiye sahip olmasıdır. Doğanın en güzel görüntülerinden birinin sergilendiği bu harika yere; kentin kalabalığı ve gürültüsünden sıkılmış insanlar gelip güzel bir tatil yapmaktadır.

Çevrede bulunan birçok lokanta içinde balık ve istediğiniz her çeşit yiyeceğe ulaşabilmeniz mümkün. Piknik de yapabileceğiniz yeşil ve mavinin en güzel renklerini bulunduran Manavgat şelalesine uğramadan buradan ayrılmayın. Kendi aracınızla gelebileceğiniz gibi minibüsle de ulaşımın olduğu Manavgat Şelalesi turistlerin de çok sık akın ettiği bir yerdir.

Sizler de elinizin altındaki bu fırsatı mutlaka değerlendirin ve bir gününüzü mutlaka Manavgat şelalesinin bu güzel görüntüsüne bırakın. Huzuru ve sakinliği bulacağınız şelalenin sesi ile kuş sesleri birbirine karışacak. Doğa harikası bu şelaleye sizler de çok şaşıracaksınız. Ayrıca Manavgat şelalesi 25-125 metreküp/saniye su miktarına sahip.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir