breaking news

Lara Plajı – Antalya

Ekim 31st, 2012 | by ozkan

Lara plajı, Antalya’da Lara mahallesinden ( semti ) adını almış şehir merkezine 18km kilometre uzaklığında Türkiye’nin en önemli plajlarından birisidir.

Lara plajı, plajdaki kumların çok ince olmaları ve romatizma hastalıklarına da iyi gelmesinden dolayı Altınkum Plajı adı ile de bilinmektedir.

Plaj, iki kilometre uzunluğunda ve ortalama olarak 45 metre genişliğine sahiptir. Plajın hemen arka kısmında bulunan kızılçam ağaçları bu bölgeyi adeta kamp alanına çevirmiştir.

Bölgede konaklama için beş yıldızlı hoteller ve pansiyonlarda bulunmaktadır. Ancak özellikle başta kamu kuruluşları olmak üzere bireysel turistlerinde gelmesiyle yazın bölge adeta bir çadır kent görünümü hakim olur. Çadır ile konaklayanlar için alt yapı problemleri neredeyse ise yoktur.

Plajın yakınlarda bulunan Konyaaltı plajı başta olmak üzere diğer plajlardan farklı olan diğer yönü ise, deniz kıyısından daha fazla uzaklıkta yaklaşık 25 metre civarlarında derinleştiğini söyleyebiliriz.

Genelde okulların açıldığı tarihler, denize girmenin de sona erdiği zamanlar olarak bilinir. Ancak bu kuralın Lara’da işlediğini söylemek pekte mümkün değil.

Lara plajı ve mahallesinin bir diğer özelliği de, Antalya birçok yabancı turist için gözde mekanlardan birisi olsa da Lara plajı ve çevresi genelde yerli turistlerin akınına uğrar.

Plaja ulaşım da kolaydır. Şehirmerkezi ile plaj arasında belediye otobüsleri mevcuttur. Çevre yoluna 20km olan plajın otogara uzaklığı 22km ve Konyaaltı Plajına ise 23km mesafesi bulunmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir