breaking news

Kurşunlu Şelalesi

Aralık 21st, 2012 | by ozkan

 kursunlu2Antalya’nın kartpostal güzelliğindeki tabiat parklarından biri olan Kurşunlu Şelalesi; mükemmel renkleri ile ziyaretçilerini büyülüyor. Peyzaj olarak harika bir görünüme sahip Kurşunlu Şelalesi yaklaşık 400 hektarlık kısmı Tabiat Parkına ayrılmıştır.

 En sağlıklı orman dokusu ve bitki örtüsü ile kızılçam ağırlıklı bölgede; çınar, defne, harnup, zeytin, soyu tükenmekte olan sakız ağacı, söğüt ve incir ağaçlarını bulundurmaktadır. Muhteşem bitki örtüsü ile bol oksijeni ziyaretçilerine sağlıklı bir gün geçirmesi için yardımcı oluyor. Nisan ve Aralık ayları arasında Kurşunlu Şelalesi ve tabiat parkı ziyaretçilerine en güzel yüzünü göstermektedir. Günü birlik ziyaretlerde doğa yürüyüşü ve piknikler ziyaretçilerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

 Yeşilin hakim olduğu Kurşunlu Şelalesi birçok doğasever ve fotoğraf sever için başka yerde bulunamayacak özelliklere sahip. Birçok floranın bulunduğu bu tabiatta kendinizi oldukça özgür hissedeceksiniz. Şehrin ve kalabalığın gürültüsünden uzak çeşitli hayvanların ve güzel doğanın keyfini çıkaracaksınız. Ayrıca tabiat parkı çevresine ziyaretçiler için ihtiyaçlarını karşılayacak tesisler de mevcuttur. Her açıdan mükemmel olan Kurşunlu Şelalesi ve tabiat parkını sizler de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir