breaking news

Kumbağ Tekirdağ

Ocak 24th, 2014 | by Tatil Kutusu
Kumbağ Tekirdağ
Blog
0

İstanbul’a 60 km. uzaklıkta olan Kumbağ uzun ve güzel kumsallarında her yaz çok sayıda ziyaretçiyi ağırlar. Marmara Bölgesi’nin turistik cazibe merkezlerinden biri olan beldede gündüzleri denize girip akşamları güzel mekanlarda lezzetli balıklar yiyebilirsiniz. Her bütçeye uygun konaklama olanaklarının bulunduğu Kumbağ’da yeterince otel, motel, pansiyon ve apart mevcuttur. Uzun bir tatil düşünüyorsanız ev kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Sörf yapmayı seviyorsanız Kumbağ gezisi sırasında bu imkanı da bulabilirsiniz; denizin yılın hemen tamamı boyunca dalgalı olması yüzünden belde sörfçüler tarafından sevilir.

Kumbağ Plajı

Ergene Vadisi ve Ganos Dağları’nda atla doğa yürüyüşü ve ülkemizin en kaliteli üzümlerini yetiştiren yerlerden biri olan Uçmakdere’de bayan ların yapmaktan çekindiği yamaç paraşütü ise Kumbağ çevresinde yapabileceğiniz etkinlikler arasındadır. Bunlara trekking, bisikletle doğa gezileri ve tüplü dalışı da ekleyebilirsiniz. Geniş kumsallarıyla bir doğal plaj niteliğinde olan Kumbağ bir zamanlar sakinlerinin balıkçılık ve bağcılıkla geçindiği bir Rum köyüydü.

Bir Kumbağ gezisi sırasında beldedeki restoranlarda kalamar dolma, tereyağda karides, Tekirdağ köftesi, mevsim balıkları, Yunan usulü ahtapot ızgara ve daha birçok lezzetin tadını çıkarabilirsiniz. Gün boyunca deniz ve güneşin tadını çıkardıktan sonra akşamları deniz kıyısında çayınızı yudumlayabilir; disko veya bar tarzı eğlence yerlerinde vakit geçirebilirsiniz. Bu güzel beldede sabahları güneşin doğuşunu izlemek de keyiflidir. Kumbağ’ın küçük çarşısında gezinmek, tepedeki denize nazır orman yamacında mangal yapmak veya civardaki köylere inip kahvelerde oturarak, balıkçıları izleyerek sakin ve huzurlu saatler geçirmek hoşunuza gidecektir.

İstanbul a yakınlığı ile bilinen, Tekirdağ ilinin bu güzel turistik beldesinde deniz çoğunlukla dalgalıdır, ama sabah erken kalkarsanız çarşaf gibi düz bir denizde yüzme şansınız da olabilir.Çok fazla olmasa da, yerli turistlerinde zaman zaman tatil tercihi olarak değerlendirdikleri Tekirdağ, çanakkale gezisi programı içerisinde yer almaktadır..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir