breaking news

Köyceğiz – Muğla

Kasım 14th, 2012 | by ozkan

Tamam, Muğla’da birçok turistik ilçe var, hatta hemen hepsi turistik desek hata etmeyiz de, Köyceğiz’in yeri de herhalde biraz daha ayrı olsa gerek.

Hani bir deyim vardır, tarihse tarih, denizse deniz, plajsa plaj tamam hepsi varda ama Köyceğiz’de bunun yanında gölde var, dağda var, temiz hava da var. Hatta daha fazlası da var da onları da yazmak yerine yaşamak lazım sanırım.

Bu topraklarda kimler yaşamamış ki. M.Ö. 3400 yıllarına kadar uzanıyor tarihi. İskitliler, Asurlular, İyonlar, Persler, Romalılar, Menteşeoğulları ve hali ile Osmanlılar diyerek bir çırpıda saymış olduk. Gerçi aklımızda Köyceğiz’in güzel havasını ciğerlerimizde hissetmeseydik belki de bir çırpıda sayamazdık bu kadar çok yeri.

Gölün Akdeniz ile birleştiği yerde bir antik şehir var. Adı Kaunos. Deniz seviyesinden 22 dakikalık yolla 1700 metre yüksekte saniyede 50 litrelik kaynak suyu mevcut.

5000 kişinin aynı anda kamp yapabileceği yeri de mevcut. Giderseniz otel, oda bulamadık, kalamadık demeyin. Önceden önleminizi alın.

Bize o kadar anlattın o zaman bir görüp gelelim de nasıl derseniz acele etmeyin zaten o kısmına geldik.

Havayolu tercih edecekler için Dalaman Havaalanı 32 km. Eğer kendi aracınızla gelecekseniz, Marmaris Yolunu takip edeceksiniz. Gökovayı inince hemen sola doğru devam edip, Fethiye yoluna gireceğiz. 30 km sonra Köyceğiz de olacaksınız.

Köyceğize kadar giden otobüs firmaları da mevcut.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir