breaking news

Köprülü Kanyon

Aralık 19th, 2012 | by ozkan

 koprulu-kanyonAntalya’nın eşsiz güzelliklerinden biri olan Milli park; Köprülü Kanyon’u ile rafting sporcuların büyük ilgi odaklarından biridir. Eşsiz güzellikteki kanyonu, suyu ve ender görülen bitki türleri ile tam bir doğa harikası konumundaki Köprülü Kanyon; kampçıların da en çok tercih ettiği yerlerden biridir.

14 km uzunluğu ve 100 metreye varan duvarları ile Türkiye’nin en uzun kanyonu olma özelliğine sahiptir.

Yaban hayatın en önemli simgelerinden geyik, dağ keçisi, ayı, kurt, tavşan, tilki, porsuk ve sansarların yanı sıra Köprülü Kanyon’un kollarında birçok alabalık bulunmaktadır.

Ayrıca çevresinde bulunan antik kentleri ile de tarih turizmini en iyi simgeleyen noktalardan biri olan Köprülü Kanyon Selge ile Pamphlia antik şehirlerini birbirine bağlayan taş kaplamalı yolunda yakınlarında bulunmaktadır. Kültürel ve doğa zenginliği ile Akdeniz’in çarpıcı turizm mekanlarından biri olan Köprülü Kanyon ve çevresi turizmin kalbinin attığı yerlerden biridir.

Rafting gibi birçok su sporunun zevkle yapıldığı yerlerden biri olan kanyon kampçılar ve doğaseverler için konaklama imkanına da sahiptir.

35 bin hektarlık alanı ile 1973 yılında milli park olan bu yerde keşfedilmemiş ve ender görülen 3 bine yakın bitkisi ile ve alabalık avı ile doğa ve tarih severleri beklemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir