breaking news

Kış Tatili Tavsiyeleri

Ocak 4th, 2014 | by Tatil Kutusu
Kış Tatili Tavsiyeleri
Blog
0

Kış Tatili Rehberi

Tatil rehberi, bir şehrin tarihini, turistik yerlerini, kültürünü, dilini, gezilip görülecek alanlarını, yemeklerini, alışveriş için merkezlerini, ulaşım bilgilerini, o şehrin ya da tanıtılan yerin nasıl gelir sağladığını, özellikle yurt içi ve yurt dışı ticaret olanaklarını en kapsamlı şekilde bilgilendiren, tanıtan kitapçıklardır.

kayak-tatili

Tatil tavsiyeleri yerli ve yabancı turistler açısından oldukça tercih edilir bir bilgi kaynağıdır. Bu açıdan gidilecek yere ön hazırlık yapma amacıyla kullanılıp fikir sahibi olunmaktadır. Gezilecek yerler veya kalınacak oteller bu sayede belirlenebilmektedir. Bu yüzden tatil yapacaklara çok fazla yararlı olmaktadır.

Aynı zamanda tatil rehberleri ile tanıtılan il veya belde ulusal ve uluslararası alanda ün sahibi olup güzel reklamları yapılmaktadır. Bu durum o yerlerin ekonomisine de olumlu olarak yansıyıp, gelen turistler sayesinde gelirleri artmaktadır tatil merkezlerinin. Özellikle döviz olarak gelir sağlamak milli gelir açısından son derece yararlı olmaktadır. Bu sebeple dövizi artırabilmek için gereken özen ve çalışmalar titizlikle yapılmaktadır.

Bir ülke açısından tüm şehirleri için, ayrı ayrı tatil rehberlerinin olması çok büyük avantajdır. Ülkenin tanıtımı ve reklamında çok aktif rol oynamaktadır. Ayrıca tatilciler için de tatil rehberi olan yerler, daha tercih edilir olmaktadır.

Tatil rehberleri ile hem yaz hem kış tatili için kapsamlı tüm bilgilere kolayca erişilebilmektedir. Genelde birçok insan yaz tatilini tercih etmektedir yüzme ve güneşlenme keyfi nedeniyle. Fakat soğuğu ve karı seven tatilciler için de kış tatilleri vazgeçilmez bir tutkudur. Özellikle kış tatili deyince ilk akla gelen şüphesiz Uludağ’dır. Uludağ’da karın keyfini çıkarmak için kayak yapılan en popüler spordur. Öğrenmek için herkes can atar. Kış tatili deyince ikinci akla gelen yer ise Erzurum’dur. Erzurum da kış sporları alanında oldukça gelişmiş tatil yerlerindendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir