breaking news

Gramofon Cafe

Aralık 21st, 2013 | by Tatil Kutusu
Gramofon Cafe
Blog
0

Gramofon Cafe, Ankara’da meraklılarını oldukça cezbeden bir yerdir. Taş plakların, eski saatlerin, Yeşilçam posterlerinin süslediği cafe, adeta küçük bir müze gibidir. Cafenin sahibi Ali Okan, nam-ı diğer Gramafoncu Ali, yıllardır biriktirdiği gramofon ve plaklarını burada sergiliyor.

Gramofon Cafe 1
Gramafon Cafe, Ankara Kalesi’ne çıkarken Samanyolu’nun dar sokaklarından birinde bulunuyor. Dışarıdan sade bir görünüme sahip olan bu kafenin kapıları, adeta başka bir dünyaya açılıyor. Plaklardan çıkan müzik sesi kulağınızın pasını silerken, eski Türk filmlerinin afişleriyle kaplanmış olan duvarlar sizi karşılıyor. Yine mekana uygun olarak seçilmiş olan tahta koltuklar da göze çarpıyor. Çay, kahve içmek için iyi bir durak olan Gramafon Cafe’nin yemek menüsü biraz zayıf kalıyor. Aperatif tost, gözleme gibi yiyeceklerle karnınızı doyurabiliyorsunuz.
Kafenin hemen arka kısmında ise küçük bir sergi bulunuyor. Cafe sahibi Gramofoncu Ali’nin biriktirdiği plaklar, topladığı gramofonlar bu kısımda sergileniyor. Yerli ve yabancı pek çok plağın içinde beğendiklerinizi satın almanız da mümkün. Özellikle Orhan Gencebay için geniş bir arşiv oluşturulmuş.

Telefon: 0312 309 45 78
Adres: Koyunpazarı Yokuşu No:28 Samanpazarı / ANKARA

Gramofon Kafe Resimleri:

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir