breaking news

Erfelek Tatlıca [Ayancık] Şelaleleri – Sinop

Aralık 2nd, 2012 | by ozkan
Erfelek Tatlıca [Ayancık] Şelaleleri – Sinop
Karadeniz Bölgesi
0

Erfelek Şelaleleri, bir diğer adı ile Ayancık Şelaleleri Sinop iline 42 km uzaklıkta bulunur. Efelek İlçesi Tatlıca Köyü mevkiindeki şelalelerin dünya da bir benzeri daha yoktur.

Gerçekten durum tam da anlattığımız gibidir. Çünkü aynı vadi içerisinde art arda sıralanmış 30 civarında irili ufaklı şelale bulunmaktadır.

Durum bu kadarla bitmiyor. Vadi yaklaşık 2 km uzunluğunda. Çoğunluğu kayın ağaçlarından oluşan bir orman içerisinde bu şelaleler. Kayın ağaçlarına hem kokuları hem de güzel görünüşleri ile ıhlamur, gürgen ve meşe ağaçları da eşlik etmekte.

Peki, bu alan içerisinde yürümeye ne dersiniz? Evet derseniz bir de su değirmeni görme şansınız olacak. Bütün bu güzelliklerin ötesinde bazı şelalelerin altından geçme fırsatı da herhalde güzel bir yemekten sonra afiyetle yenilen tatlıdan daha fazla haz verecektir.

Bölgeyi gezmek isteyenler, rahatsız olacaksa mutlaka ıslanmaya karşın yedek çamaşırlarını yanlarına almalılar. Uygun olan bir şelalenin başında mangal keyfi yapabilirsiniz. Yüzmek isteyenler mayolarını da yanlarında getirmeli.

Yürüyüş yapacaklar mutlaka yürüyüş ayakkabılarını beraberlerinde getirmeli. Bölgede yürümek oldukça zor ve yer yer tırmanışlar mevcut.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir