breaking news

Düden Şelalesi

Aralık 9th, 2012 | by ozkan

 Karpuzkaldıran Şelalesi olarak da anılan Düden şelalesi; yukarı ve aşağı düden olmak üzere iki kısma ayrılır. Bu iki şelale de Akdeniz’e dökülmektedir. Aşağı Düden Şelalesi yani Karpuzkaldıran Şelalesi; Lara’ya 8 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çevresinde yer alan Gençlik parkı ile de oldukça dikkat çeken Aşağı Düden Şelalesi görülmeye değer yerlerden biridir. Antalya’nın şelaleleri ve mağaraları ile ünlü olduğunu bilen bütün turistler Düden Şelalesi’ne de mutlaka uğrarlar.

Bu harika görüntüye sahip şelale 40 metre yükseklikteki falezlerden aşağı dökülmektedir. Oldukça hoş bir görüntüye sahip bu şelaleyi sadece görmekle kalmayacak hissedeceksiniz. Yemyeşil ve masmavi görünümü ile cennetten bir köşeyi andıran Düden Şelalesi’nin döküldüğü yerdeki tabandan su; kaynak olarak geri çıkmaktadır. Mağara yolu ile içinden de izlenebilen şelalenin çevresinde eski dönemlerden kalma kaya mezarları da bulunmaktadır. Buram buram tarih kokan bu şelale ve çevresini sizler de mutlaka görmelisiniz.

İsterseniz piknikte yapabileceğiniz mesire alanı bulunan Düden Şelalesi etrafında restoranlar, kafeteryalar, hediyelik eşya dükkanları ve PTT bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir