breaking news

Dim Çayı Alanya

Ocak 22nd, 2014 | by Tatil Kutusu
Dim Çayı Alanya
Blog
0

Antalya Dim Çayı

dimcayi-alanya

Turizm cenneti Türkiye’nin her köşesinde farklı bir doğal güzellik bulunmaktadır. Ülkemizde en çok turistin ve gezi guruplarının ziyaret ettiği yerlerin başında şüphesiz Antalya geliyor. Antalya, doğal ve tarihi güzellikleriyle her yıl milyonlarca turistin akın ettiği bölgeler arasında. Antalya, bir çok doğal güzelliğe de ev sahipliği yapıyor. Bunların bir tanesi ise Dim Çayı. Dim Çayı, Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alıyor.

Çay, Alanya’nın doğusundan doğuyor ve yaklaşık 60 km boyunca devam ediyor. Çay son kısımlarında Alanya’nın içinden geçiyor ve turizme hizmet ediyor. Dim Çayı’nın en büyük özelliği yazın ve kışın serin olması. Yılın her mevsiminde serin akan çay, turistlerin büyük ilgi gösterdiği bir doğal güzellik.

Dim Çayı’nın etrafında bir çok lokanta ve kafe yer alıyor. Bu lokanta ve piknik alanlarında tahtadan yapılmış mekanlarda, minderlere oturarak ayaklarınızı çayın serin sularına uzatmanız mümkün. Çay üzerinde ise bir çok ördek bulunuyor. Ördekler, her an sizden yiyecek bekliyorlar. Alanya’ya yolunuz düşerse Dim Çayı’nı görmeden geçmeyin. Kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir