breaking news

Antalya’nın popüler tatil noktaları

Mart 18th, 2014 | by Tatil Kutusu
Antalya’nın popüler tatil noktaları
Antalya
0

Doğa harikası plajları, sıcak suları, eğlenceli gece hayatı ve yıllardır turizme yapılan yatırımlarla adeta bir cazibe merkezi haline gelen Antalya’ya, hem yurt içi hem de yurt dışından milyonlarca turist geliyor. Yaklaşık 11 milyon turiste yaz aylarında ev sahipliği yapan Antalya dünya turizm sıralamalarında ilk 5 şehir arasında. Turizm merkezinin en çok tercih edilen tatil noktalarını sizin için inceledik:

antalya-tatil

ALANYA

Alanya’da Alman vatandaşlarının çok sayıda ev aldığını ve şehre yerleştiğini duymuşsunuzdur. 10.000’i aşkın Avrupalı burada yaşıyor. Alanya hem plajları hem de doğası ve gece hayatı ile ünlüdür. Rus turistlerin de en çok tercih ettikleri yerlerdendir. Turunçgil üretiminin yaygın olduğu bir tatil cennetidir.

KEMER

Antalya’nın gözde ilçelerinden Kemer’de; Beydağları, Ayışığı Plajı gibi tabiat harikası yerlerin yanı sıra rafting yapabileceğiniz parkurlara sahiptir.

KAŞ

Mavi yolculuğa çıkacaklar için müthiş bir koyları ve plajları olan bir alternatif olan Kaş’ta kanodan, yelkene, jet skiden yürüyüş parkurlarına kadar çok sayıda aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz çok sayıda yer var.

DEMRE

Noel Baba efsanesinin doğduğu yer olarak da bilinen Demre de çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Çayağzı plajı, Gökkaya Koyu, Kekova gibi çok sayıda deniz ve karanın müthiş birleşimine şahit olabileceğiniz bir yer.

Manavgat’ta bulunan Manavgat Şelalesi, Antalya merkezde bulunan Konyaaltı Plajı ve farklı mimariye sahip oteller, Düden Şelalesi, Alanya Damlataş mağaraları da Antalya’ya gelen turistlerin tercih ettiği yerlerden bazılarıdır. Benim favori mekanım ise sakin denizi ve doğası ile Olimpos.

Tatilinizi Antalya’da geçirmek istiyorsanız, en uygun Antalya otelleri sayfasından bütçenize en uygun oteli bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir