breaking news

Antalya’da Tatil Yapacaklara Öneriler

Nisan 8th, 2013 | by ozkan
Antalya’da Tatil Yapacaklara Öneriler
Blog
0

antalya-tatil     

          Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti en güzel şekilde ağırlayan Akdeniz’in incisi Antalya; harika doğal güzellikleri, kültürel tarihi, mavi bayraklı plajları, en güzel koyları ve eşsiz güneşi ile misafirlerini en güzel şekilde ağırlıyor. En çok göze çarpan tatil beldeleri arasında; Lara, Kemer, Belek, Side, Manavgat, Kalkan, Kaş, Kumluca, Finike, Kekova bulunmaktadır.

Antalya’nın en güzel ve gidilmesi gereken plajları; Konyaaltı plajı, Lara Plajı, Karpuzkaldıran Plajı ve Topçam Plajı’dır. Sadece yaz için değil kış için de son derece tercih edilen tatil merkezlerinden biri olan Antalya’nın Toros zirvesinde bulunan Saklıkent Kayak Merkezi ve Bakırdağlı kuzey yamacında bulunan 500 dağ evi ve kayak tesisleri sizleri en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Kanyon, Termessos ve Olympos Milli Parkları da görülmesi gereken doğa harikaları arasında yer almaktadır. Karain mağarası, Fransız Batığı, Sıçan Adası, düden Şelalesi, Manavgat Şelalesi ve Kurşunlu Şelalesi de turistlerin uğrak yerleri arasında bulunmaktadır. Kısacası Antalya’da yaz, kış turizminin yanı sıra kültürel ve doğa turizmi de yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir