breaking news

2013 Yaz tatili ne zaman ?

Mart 9th, 2013 | by Tatil Kutusu

2013 Yaz tatili ne zaman ?2013 Yaz tatili ne zaman ?

11 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayan 2012 – 2013 Eğitim-Öğretim yılı, 14 Haziran 2013 Cuma günü son bulacak. 14 Haziran 2013 Cuma günü yaz tatili başlayacak.

2013 yaz tatili

14 Haziran 2013 Cuma günü okulların kapanmasıyla birlikte, öğrenciler yaz tatiline girmiş olacak. Karnelerini ve karne hediyelerini almanın mutluluğuyla birlikte, tatile girecek olmanın keyfini yaşayacaklar.

Yaklaşık 2 milyon öğrencinin yaz tatiline gireceği düşünülürse, yaklaşık 4 milyon velinin de yaz tatili için plan yapacağı görülmektedir. Yaklaşık 6 milyon kişinin yaz tatili için çeşitli yerlere gideceği hesaplandığında, tur firmalarının müşteri kapabilmek için nasıl bir yarışa gireceği şimdiden tahmin edilebilmektedir.

Ucuz yaz tatili turları

Tur firmaları, özellikle yaz tatili için oldukça yoğun bir rekabete girmektedir. Günlük yada haftalık yapılacak olan turlar ile birlikte, müşterilerine uygun olanaklar sunmaktadırlar. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde, bu tatil turları oldukça fazla rağbet görmektedir. ( İlerleyen günlerde, tur firmaları ve fiyatları hakkında kapsamlı bilgiler vereceğiz )

Yaz tatili için yazlık kiralama

Yaz tatili için günlük yada haftalık olarak kiralanan yazlıklarda, insanların keyifli bir yaz tatili geçirmesine olanak sağlamaktadır. Bulunduğu mevkiiye ve özelliklerine göre günlük 20-500 TL arasındaki fiyatlarda kiralanabilen yazlıklar, şehir havasından uzaklaşmak, denizin tadını çıkarmak isteyenlerin tercihi olmaktadır.

Yaz tatili için otel odası kiralama

Bütün bir sene ev işleriyle uğraşmış olan çalışan bayanların daha çok tercih ettiği oteller, denize uzaklığına ve yıldız sayısına göre fiyatlandırma yapmaktadırlar. Tam pansiyon, yarım pansiyon gibi tarifelerle müşterilerine hizmet veren oteller, erken rezarvasyon ile müşterilerine çeşitli indirimler vermektedirler.

Yaz tatili için yurt dışı turları

Yaz tatili yurt dışında geçirmek isteyenler için, yine çok cazip fiyatlara yurt dışı turları bulmak mümkündür. Aşıklar şehri Paris, yeni dünya Amerika, buram buram romaintizm kokan Venedik gibi merkezler, tatilcilerin uğrak mekanları olmaktadırlar. Her ne kadar çoğu kişinin “ Bütçemizi aşar “ gibi söylemlerine maruz kalsalarda, aslında bu mekanlara gitmek sanıldığı kadar zor değil. Yapmanız gereken, şimdiden pasaportunuzu hazırlamak, vizenizi almak ve bütçenize uygun bir yurt dışı turları yapan firma ile anlaşmak. Beklide bu yaz, sizin için unutulmaz olacaktır.

2013 yaz tatili için tatil planlarınızı şimdiden yapmanız, hem bütçeniz açısından hemde bir son dakika sürprizi ile karşılaşmamanız açısından iyi olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir